Кубратчани са трети на хандбалния турнир за купата на кмета на Кубрат

В спортната зала в Кубрат се проведе второто издание на турнира по хандбал за момчета до 11 години за купата на кмета на града. В него участваха отборите на „Добруджа“ /Добрич/, „Опака“, „Етър“ /Велико Търново/, „Фрегата“ /Бургас/, „Шумен“ и домакините от „Кубрат“.
   Отборите бяха разделени на две групи. В своята група кубратчани се наложиха над състава на „Добруджа“ с 13:11 и загубиха от „Опака“ с 5:15. Така те се класираха да играят за 3-4 място. След оспорвана среща те се наложиха над състава на “Етър“ с 11:9 и спечелиха третото място в турнира. Техен треньор е Йордан Джипов. Любопитното е, че в основние състав на „Кубрат“ играе единственото момиче сред всичките останали отбори - Есра Хасан. Тя се оказа сестра на по-големия си брат, известния кубратски хандбалист, играещ за „Фрегата“ /Бургас/ Атила Хасан.
   На финала се срещнаха най-добрите отбори в турнира, тези на „Опака“ и „Фрегата“. След оспорван двубой, малко изненадващо победиха състезателите на „Опака“ с 12:11. и спечелиха купата на кмета. Купите и наградите на победителите и най-добрите състезатели от отделните отбори връчи общинския кмет Алкин Неби.

Кубратчани са трети на хандбалния турнир за купата на кмета на Кубрат Кубратчани са трети на хандбалния турнир за купата на кмета на Кубрат Кубратчани са трети на хандбалния турнир за купата на кмета на Кубрат